Jak długo trwa oszacowanie?

Zwykle zajmuje to około 1-2 dni.

Jak szybko brygadziści są gotowi do pracy po przygotowaniu kosztorysu?

Po podpisaniu umowy przygotowanie wszystkiego, czego potrzebujesz i zakup wymaganych materiałów, zajmuje od 3 do 5 dni, po czym mistrzowie przyjeżdżają do obiektu.

Czy jest gwarancja na prace?

Tak, na wszystkie prace i czynności wykonywane przez naszych specjalistów udzielana jest gwarancja, która wynosi 1 rok od momentu podpisania protokołu odbioru/przekazania.

Jak dokładnie odbywa się płatność?

Główna zasada naszej firmy: płatność dopiero po zakończeniu pracy, dlatego nigdy nie pobieramy pieniędzy z góry. Dopiero po zakończeniu pracy klient podpisuje oficjalny dokument odbioru ukończonej budowy obiektu i płaci za pracę.

Czy można zmienić koszt płatności już w trakcie wykonywanej pracy?

Zazwyczaj w zawieranej przez nas umowie jest wyraźnie wskazany całkowity nakład pracy i staramy się go w nim utrzymać. Jedynymi wyjątkami są przypadki, gdy klient sam dokonuje zmian lub uzupełnień do wykonanej pracy, po czym cena może ulec nieznacznej zmianie, zgodnie z przeliczonym szacunkiem.

Ile czasu zajmuje naprawa zwykłego 2-pokojowego mieszkania?

Zazwyczaj powierzchnia mieszkalna w mieszkaniu 2 pokojowym to ok. 54 m2, jednak czas wykonania prac zależy od jego cech – kapitalne, kosmetyczne, remontowe. Typowy remont zajmie średnio 2-3 tygodnie i będzie obejmował tapetowanie, malowanie listew przypodłogowych, szpachlowanie ścian, wymianę linoleum i wykończenie sufitu. Ale w przypadku gruntownego remontu wszystko zależy od złożoności zadania. Jeśli potrzebujesz przeprowadzić przebudowę, ułożyć płytki ścienne i podłogowe, tynk, płótna dwupoziomowe (naciąg, płyta gipsowo-kartonowa, podwieszana) i jastrych podłogowy (poziomowanie), wszystko to może potrwać do 2 miesięcy.

Jak zaczyna się praca?

Najczęściej nasi rodacy mieszkają w drugorzędnych mieszkaniach i zdarza się, że w mieszkaniach starego budynku — domach Stalina, Chruszczowa i Breżniewa. Tutaj przed przystąpieniem do układania nowych materiałów budowlanych wymagane jest wykonanie zestawu prac mających na celu demontaż starych płytek, zdjęcie tapety, ułożenie nowych przewodów elektrycznych, wymianę armatury i rur (kanalizacja, hydraulika). Dopiero po usunięciu starej komunikacji rozpoczynamy pracę nad instalacją nowych systemów — poważną przebudowę lub naprawę jednego lub więcej pokoi w mieszkaniu / domu prywatnym.

Jak dokładnie ustalany jest koszt remontu konkretnego lokalu – w końcu wszystkie pokoje są inne?

Istnieje pewien standard, według którego obliczane są wszystkie ceny, a tutaj uwzględnia się ogólny stan pomieszczenia, koszt demontażu starej powłoki, prace zgrubne i wykończeniowe, niezbędne materiały wykończeniowe i mieszanki budowlane. Dokładniej mówiąc, o kosztach prac mistrz będzie mógł powiedzieć po bezpośredniej wizycie w obiekcie wymagającym naprawy.

Co dokładnie obejmuje kosztorys?

Wycena sporządzona przez naszego specjalistę obejmuje zarówno koszt wszystkich materiałów budowlanych, komponentów, mieszanek i elementów wykończeniowych niezbędnych do pracy, jak i koszt pracy rzemieślników, projektantów, kosztorysantów. Aby sporządzić ten dokument, specjalista odwiedza klienta bezpłatnie w celu uzyskania mieszkania

Czy projekt jest niezbędny do remontu i jakie są jego cechy?

Każdy projekt projektowy ma na celu zaspokojenie życzeń klienta w zakresie wykonania określonego rodzaju naprawy i pożądanego przez niego stylu. Zgodnie z projektem, właściciel będzie mógł zobaczyć, jak będzie wyglądał jego pokój po wykonaniu wszystkich niezbędnych prac. Jednocześnie ogromną zaletą jest to, że klient ma możliwość skonsultowania podjętych decyzji ze specjalistą, który z przyjemnością oceni projekt, a także w razie potrzeby dokona w nim zmian lub uzupełnień. W oparciu o doświadczenie i praktykę specjalista pomoże również prawidłowo zagospodarować przestrzeń, dzieląc ją na określone sektory, a nawet przedstawić trójwymiarowy obraz. Dzięki takim możliwościom technicznym klient widzi gotowe mieszkanie i może dokonywać własnych poprawek i życzeń na etapie projektu i budżetowania. Jednocześnie nasz specjalista pomoże również w projektowaniu stylu i kolorystyki, a także będzie nadzorował jego realizację.

Jak długo trwa remont mieszkania?

Wiele zależy bezpośrednio od początkowego stanu lokalu, ponieważ demontaż starej komunikacji zajmuje również dużo czasu (podczas poważnych napraw). Specjalista, który odwiedzi witrynę, będzie mógł dokładniej określić czas potrzebny na wykonanie pracy. Średnio wykończenie jednego pokoju może zająć od 7 dni do 4 tygodni.

Kto dokładnie kontroluje wykonanie pracy?

Dekoracją i naprawą każdego lokalu zajmuje się wyznaczony przez nas brygadzista lub kierownik, który posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i wysoki poziom odpowiedzialności. To ona odpowiada również za jakość wykonywanych prac, szacuje czas, koordynuje proces, organizuje dostawę materiałów wykończeniowych i usuwanie odpadów budowlanych. To on otrzymuje raporty z prac wykonywanych przez podwykonawców, dostawców, a także bezpośrednich mistrzów – tych, którzy tę pracę wykonują. Oprócz brygadzisty, kontrolę nad realizacją prac nad projektem powierzono również architektowi, projektantowi i innym specjalistom zaangażowanym w ten proces.

Kto kupuje i dostarcza wybrane materiały budowlane?

Zazwyczaj specjaliści naszej firmy podejmują wszelkie prace związane z dostawą niezbędnych suchych mieszanek budowlanych, materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych. Jednocześnie nasi rzemieślnicy kupują wszystkie surowe materiały od zaufanych dostawców, dzięki czemu nie ma wątpliwości co do ich jakości. W zasadzie klient może również wybrać i dostarczyć materiały budowlane, jednak najczęściej tę pracę powierza się naszym specjalistom.

Czy można jakoś zaoszczędzić na kosztach napraw?

W trakcie prac naprawczych istnieje możliwość zaoszczędzenia trochę na kosztach materiałów szorstkich i wykończeniowych, ponieważ nasi specjaliści będą mogli wybrać te, które nie są gorszej jakości i drogie. Nie zaleca się jednak oszczędzania na usługach rzemieślników, ponieważ w przypadku zaangażowania w sprawę mało znanych osób lub prywatnych rzemieślników wynik może okazać się nieprzewidywalny.

Czy są jakieś zniżki na wykonaną pracę?

Koszt projektu projektowego zależy bezpośrednio od jego złożoności, powierzchni, cech pomieszczenia, wyjątkowości, a także użytych materiałów. Jednocześnie mamy elastyczny system dobrych i opłacalnych bocznic, ale o tym mówić możemy dopiero po wyjeździe mistrza-mierniczego na miejsce pracy i przygotowaniu wstępnego kosztorysu.